2019 Hacamat Tarihleri

Hacamat Günleri Nisan 2019, Nisan 2019 Hacamat Takvimi

Hacamat, hem Peygamberimizin(s.a.v) sünnetidir hemde modern tıpta kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Bu iki unsur bir araya gelince hacamat yaptırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Peki hacamatı usullerine  uygun olarak yaptırmak için nelere dikkat etmek gerekir? Nisan ayı hacamat günleri nelerdir?

MAYIS 2019 HACAMAT GÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hacamatı herhangi bir hastalığı için yaptırmak isteyen kişinin dikkat etmesi gereken bir detay yoktur. Bir tıp merkezine gider, randevu alır ve hacamatı yaptırır.

Fakat hem hastalığıma şifa bulmak, hemde peygamber efendimizin sünnetini işlemek için yaptırmak isteyenlerin dikkat edeceği 3 temel unsur vardır. Bunlar hacamat günleri, hacamat diyeti, hacamat noktalarıdır.

Hacamat hakkında tüm detayları öğrenmek için Hacamat Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz veya gelin hep birlikte Hacamat günleri Nisan 2019 a bir göz atalım.

Nisan Ayı Hacamat Günleri

Nisan ayında toplam 5 tane hacamat günü bulunmaktadır. Bunlardan 4 tanesi hacamat yaptırılabilecek günlerken, 1 tanesi hacamatın şiddetle tavsiye edildiği günlerdir.

Bu Günler;

  1. Nisan ayının 7 si pazar günü
  2. Nisan ayının 8 i pazartesi günü
  3. Nisan ayının 9 u salı günü
  4. Nisan ayının 11 i perşembe günü
  5. Nisan ayının 22 si pazartesi günüdür.
                                        Nisan Ayı Hacamat Günleri-Nisan 2019

Yeşil ile işaretlenmiş günler en faydalı hacamat günleridir.

Mavi ile işaretlenmiş günler hacamat yapılabilecek günlerdir.

Yılın tüm günlerine ait hacamat takvimini öğrenmek için 2019 Hacamat Günleri yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda hacamat tarihlerinin hicri takvime göre nasıl belirlendiğini de öğrenebilirsiniz.

Hacamat tedavisini sünnet olarak yaptırmak isteyen kimselerin diğer dikkat etmesi gereken şeylerden biri de hacamat diyetidir.

Hacamat Diyeti

Hacamat yaptırmak isteyen kimse, hacamat gününden 3 gün önce başlayarak, hacamat gününden 3 gün sonraya kadar hayvansal ürün yemez.

Hayvansal ürünler;

  • Et ve et ürünleri(balık, tavuk dahil)
  • Süt ve süt ürünleri(yoğurt, ayran, peynir, tereyağ)
  • Bal

Hacamat Bölgeleri

Son olarak sünnet olarak yaptırılacak hacamat noktaları vardır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Hacamat Noktaları yazımızı okuyabilirsiniz.

Hacamatın bazı yan etkileri söz konusu olabilir. Bu yan etkiler genellikle çok kısa süreli ve geçicidir. Hacamatın yan etkileri hakkında bilgi almak için Hacamatın Yan Etkileri yazımızı okuyabilirsiniz.

Günlük sağlık haberlerini takip etmek için İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir