Migren Bitkisel Tedavi

Migren Bitkisel Tedavi, Migren Kesin Çözüm, İlaçsız Tedavi

Migren yıllardır tıp dünyasının üzerinde durduğu bir konu. Migren hastaları, tedaviye ilk başladıklarında genellikle çeşitli ağrı kesiciler vs. kullanırlar. Ancak bu ağrı kesiciler, migren için ya geçici bir çözüm olur veya hiçbir fayda etmez. Bu yüzden artık migren hastaları doğal tedavi yollarını tercih ediyorlar. Bu doğal tedavi yollarından biri de Migren Bitkisel Tedavi.

Ancak migren hastalarının migreni çok iyi anlamaları gerekmektedir. Bunun için detaylı Migren Rehberi yazımızı okumanızda fayda var.

Migren Bitkisel Tedavi

Nane Çayı

Nane, yüksek oranda mentol içerikli uçucu yağ, tanen, ve flavon içerir. Mentol migren ve baş ağrısını hafifletmekte yardımcıdır. Ayrıca keskin ve rahatlatıcı kokusu olan nane çay olarak tüketildiğinde de kas gevşetici etki yapar.

Anason Yağı

Anason, mideye, bağırsağa, cilde, adale ağrılarına faydalı olan bir bitkidir. Anasonun ve anason yağının migren ve baş ağrısında rahatlatıcı etkisi bulunduğu yapılan çalışmalarla ortaya konulmuştur. Anason yağı ile başın yan taraflarına yapılan masaj, ağrıların hafiflemesinde yardımcı olacaktır. .

Anason Çayı
Ahmet Maranki anasonun büyükler için bir tatlı kaşığı tohum bir bardak suya olmak üzere çay olarak hazırlanabileceğini söylüyor. Yemeklerden önce veya ağrı olduğunda günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Nane Yağı

Nane yağı ile yapılan masaj baş ağrısı ve migrende etkilidir. Nane yağının koklanması bile ağrıların hafiflemesinde yardımcıdır.

Ihlamur Çayı

Bir çok faydası olan ıhlamurun migren ağrılarına iyi geldiği de yapılan çalışmalarla ortaya konulmuştur.

Limon

C vitamini deposu olan limon migren ve baş ağrısının bitkisel tedavisinde kullanılmaktadır.

Karabiber Çayı

Ahmet Maranki migren ve baş ağrısına karabiber çayını öneriyor. Karabiberin uyarıcı etkileri, bileşimindeki terpenik maddeler taşıyan uçucu yağ ağrıları hafifletiyor.

Ardıç Yağı

Uyarıcı özelliği olan C vitamini deposu ardıç yağı mafsal kireçlenmesini, boyun ve diğer uzuvlardaki kireçlenme­leri giderir. Bu özelliğiyle migren ve baş ağrısının hafiflemesinde yararlıdır. Ayrıca  bağışıklık sistemini güçlendirerek koruyucu etki sağlamaktadır.

Sülük

Sülük bitkisel bir tedavi olmasa da, migrenin doğal tedavi yollarından biridir. Migren için yapılan sülük uygulamaları hakkında aklınızda bir fikir oluşturması açısından şu videoyu izleyebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalın..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir