Kafaya Hacamat, Başa Hacamat, Yüze Hacamat, Kafa Hacamatı Faydaları

Bu yazımızı okuduğunuzda ”Kafaya hacamat, kafa hacamatı faydaları, kafa hacamat noktaları, kafa hacamatı nasıl yapılır? Kafadan hacamat neye iyi gelir? Kafaya hacamat saç çıkarır mı? Kafa hacamatı sonrası? Kafa hacamat bölgeleri, kafadan hacamat tehlikeli mi? Kafa hacamatı zararları? Kafaya hacamat yapılır mı? Yüze hacamat noktaları, saçlı kafaya hacamat, zihin açıklığı için hacamat ” gibi soruların cevaplarını öğrenebileceksiniz.

Şimdi gelelim konumuza. Genel olarak 4 temel amaç için kafadan hacamat yapılır. Bunlar; Migren, Unutkanlık, Göz Rahatsızlıkları ve Yüz içindir. Kafaya hacamat yaptırmak isteyen kişi tıbbi hacamat ve sünnet hacamat yollarından birini seçebilir.

Migren İçin Hacamat

Migren Nedir? : Ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir. Ataklar 4 saatten 72 saate kadar sürebilir. Kişi ağrı yokken kendini tamamıyla normal hisseder, ancak bir sonraki atağın gelişini endişeyle bekler. Migren artık bir nörolojik hastalık olarak kabul edilmektedir.Migren ağrısı kişinin normal aktivitelerini engelleyebilir, hem hastanın hemde yakınlarının yaşam kalitesini bozabilir.

Hacamat Migrene İyi Gelir Mi?

Migrenin tam olarak sebepleri bulunamasa da son yıllardaki çalışmalar gösteriyor ki migren dolaşım bozuklukları sebebiyle ortaya çıkıyor. Genellikle başa giden damarlardaki kanın yetersiz kalmasıyla ortaya çıkan migren, bu problem ortadan kalktığı zaman iyileşiyor. Hacamatta genel olarak dolaşım problemlerine faydalıdır. Bu yolla migren tedavisinin artık günümüzde ki en büyük ve en kolay çözümü olarak hacamat gösteriliyor.

Migren İçin Hacamat Nasıl Yapılır? Kafaya Hacamat Nasıl Yapılır?

Migren için kafa hacamat noktaları vardır. Bu noktalarda önce kupa bekletilerek kan toplanır. Daha sonra ameliyat bistürisi ile bu noktalara çizikler atılır ve tekrar kupa ile vakumlama yapılır. Amaç bölgedeki tıkanıklıkları açıp kılcal damarlara temiz, taze kanın gelmesidir. Hacamat işlemi genellikle 30 dakika sürer. Daha sonra bölge bir sargı ile kapatılır. Hacamat yaptıran kişi 1 gün duş almamalıdır. Migren Hacamatı yazımızı okuyarak, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca ağrılarınız için Sülük Tedavisi de yaptırabilirsiniz. Sülük Tedavisi genellikle Hacamat Noktalarına yapılır. Fakat Sülük Tedavisi ile Hacamat Tedavisinin aralarında farklar vardır. Sülük Tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Sülük Tedavisi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Unutkanlık için Hacamat

Beyin ne kadar iyi beslenirse işlevlerini o kadar kaliteli görür. Beynin beslenmesi vücut için hayati bir önem taşır. Beyin yeteri kadar iyi beslenemediğinde kişide unutkanlık, ne diyeceğini bilememe, isimleri karıştırma gibi problemler ortaya çıkar. Eğer sizde düzgün besleniyorsanız, fakat yine de bu problemleri yaşıyorsanız, başınızdan hacamat yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Göz Rahatsızlıkları İçin Hacamat

Vücutta iyi kanlanan organlar genellikle rahatsızlanmazlar. Göz gibi kana azami derece de ihtiyaç duyan organlarda kanlanma azalırsa görme problemleri ve gözde ağrı gibi sorunlar ortaya çıkar. Göze giden damarlardaki tıkanıklıkların açılması için hacamat yaptırabilirsiniz. Göze hacamat sayesinde daha kaliteli görme duyusu elde edersiniz.

Yüze Hacamat-Sivilce için Hacamat

Yüze yapılan hacamatla güzelleşme ve yüzdeki lekelerin, sivilcelerin giderilmesi amaçlanır. Yüz bölgesinin dolaşımı artırılarak vücudun kendi taze, temiz kanıyla doğal detoks yapılmış olunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Saçlı Kafaya Hacamat Olur Mu?

Saçlı kafaya hacamat olur fakat bir kimyasal ile ayırmak gerekir ki açık yara oluşacak bölge için en ideali o bölgeyi kazıtmaktır.

Zihin Açıklığı İçin Hacamat

Zihin açıklığı için hacamat yaptıralabilir. Özellikle günümüzde sınavlara çalışan bir çok öğrenci bu yolu denemektedir.

Yine depresyon ve stres için baştan hacamat yapılmaktadır. Depresyon için hacamat yazımızı okuyabilirsiniz.

”Ancak hacamat nedir? Hacamatın faydaları nelerdir? ve Hacamatla ilgi sıkça sorulan sorular” hakkında ki yazımızı okumanızda fayda var. Bu yazımız için buraya tıklayın.

Kafadan yapılan hacamat hakkında fikir sahibi olmak için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Kafa Hacamat Noktaları-Unutkanlık için Hacamat Noktaları-Yüzde Hacamat Noktaları

  Kafaya Hacamat Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir