Hacamat Tedavisi

Hacamat Tedavisi, Hacamat Yaptıranlar, Hacamat Faydaları, Hacamat Zararları

Sevgili Okuyucu, Hacamat Tedavisi REHBERİ çok uzun olduğu için aşağıdaki içindekiler bölümünden merak ettiğinize tıklayıp sadece o bölümü okuyabilirsiniz. Bu yazımızı okuduğunuzda Hacamat Tedavisi Nedir?, Hacamat Yaptıranlar, Hacamat Faydaları Nelerdir? Hacamat Zararları, Hacamat Günleri, Hacamat Noktaları, Hacamat Nasıl Yapılır? Hacamat Sonrası Rahatsızlıklar, Hacamat Takvimi, Hacamat Fiyatı gibi birçok soruya cevap verebileceksiniz.

Hacamat Tedavisi Nedir?

Hacamat Tedavisi; vücudun dolaşım yoluyla atamadığı, ağır metaller barındıran kanı, belirli tekniklerle vücuttan uzaklaştırmaya dayalı bir tedavi metodudur. Hacamatta esas önemli nokta bölgenin ağrımasına sebep olan veya mevcut ağrının artmasına yol açan kanı , bölgeden vakum yoluyla atmaktır. Hacamatın tarihi M.Ö. 1500 lü yıllara kadar uzanır.

Hacamat bir tedavi olmasının yanında Peygamber Efendimizin(S.A.V) önemle üzerinde durduğu bir sünnettir. Hacamat tedavisi sayesinde kişi ağrısız olarak, istirahat etmeye ihtiyaç duymadan vücudunda ki birikmiş kötü malzemeleri atar.

Tıbbi Hacamat Tedavisi de Akupunktur tedavisiyle geleneksel hacamat tedavisinin birleşimidir. En faydalı hacamat yöntemi Tıbbi Hacamattır.

Size hacamat hakkında bir fikir vermesi açısından şu videoyu izleyebilirsiniz.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

 • Vücuttaki kan üretimini düzenler.
 • Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Toksin atımında olağanüstü faydalıdır.
 • Kılcal damarlardaki tıkanıklığı açar.
 • Görme yeteneğinde artış sağlar.
 • Ödemleri ve sertlikleri çözer.
 • Psikolojik ve sinirsel hastalıklara faydalıdır.
 • Karaciğer,kemik iliği,dalak gibi kan üretim organlarını uyarır.
 • Uyku problemlerini giderir, kişiye rahat ve düzenli uyku imkanı sağlar.
 • Genel olarak tüm ağrıların tedavisinde kullanılır. Bel ağrısı, Boyun ağrısı, Sırt Ağrısı vs. Bel ağrısında kullanılan diğer doğal tedaviler ve bel ağrısı hakkında herşey için tıklayın.
 • Vücut esnekliğinin korunmasında ve yeniden kazandırılmasında faydalıdır.
 • Kramplar, kulunçlar ve fibromiyalji de etkilidir.
 • Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) hastalarına çok faydalıdır.
 • Yara ve ülserlerin iyileşmesini hızlandırır.
 • Yüksek kolestrol tedavisinde faydalıdır.
 • Kısırlık ve cinsel problemlerde faydalıdır.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat mutlaka steril ortamda ve uzman bir kişi tarafından yaptırılmalıdır. Hacamat öncesi, sonrası ve yapılış olarak 2 ye ayrılır.

Sünnet Hacamat – Hacamat Günleri-Hacamat Orucu, Diyeti, Perhizi, Rejimi – Hacamat Duası

Sünnet olan hacamatı yaptırmak isteyen kişi hacamat günlerine dikkat etmelidir ve uygun günlerde yapmalıdır. Yaptırmadan 3 gün önce hayvansal gıda tüketmeyi bırakmalıdır. Hacamat günü ne tam olarak aç, ne de tam olarak tok olmalıdır. Hacamattan hemen önce 1 fatiha, 3 ihlas-ı şerif, 7 kez felak, 7 kez nas ve 7 kez ayetel kursi surelerini okur. Hacamat işlemi tamamlandıktan sonra 24 saat boyunca duş almaz. 24 saatin ardından hacamat sargılarını çıkarıp duş alır. Hacamattan sonra 3 gün boyunca yine hayvansal gıda tüketmez.

HACAMAT TAKVİMİ 2019

                                                                 Hacamat Takvimi 2019- Hacamat Tedavisi

Yeşil ile işaretlenmiş günler en faydalı hacamat günleridir.

Mavi ile işaretlenmiş günler hacamat yapılabilecek günlerdir.

Tıbbi Hacamat Nedir? Tıbbi Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Tıbbi hacamatın sünnet hacamattan farkı her zaman yapılabilecek olmasıdır. Belirli hastalık ve ağrıya yönelik yapılır. Öncesinde veya sonrasında herhangi bir şeye dikkat etmeye gerek yoktur. Eğer bir rahatsızlığa yönelik hacamat yaptıracaksanız sizde tıbbi hacamat yaptırabilirsiniz.

Hacamat ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Adetliyken Hacamat Olur Mu? – Regl iken Hacamat Olur Mu?

Adetliyken hacamat yaptırmanız hem bilim açısından hemde dini açıdan sakıncalıdır. Vücut adet kanıyla birlikte zaten bir miktar kan atar, bu kan üzerine hacamat esnasında çıkacak olan temiz kanı eklememek gerekir.

Akşam Hacamat Yapılır Mı? Akşam Vakti Hacamat Yapılır Mı?

Akşam vakti hacamat yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Fakat hacamat işleminden sonra 2 saat uyunmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Hacamat Acıtır Mı?

Hacamat esnasında katlanacağınız acı iğne vurulurken oluşan acıdan çok daha hafiftir. Ve bu sadece 1-2 dakika sürer.

Oruçluyken Hacamat Yapılır Mı? Hacamat Orucu Bozar Mı?

Oruçluyken hacamat yaptırmak orucu bozmaz. Aynı şekilde oruçluyken kan vermekte orucu bozmaz.

Hacamat Yaptırma Şartları Nelerdir?

Hacamat yaptırmak isteyen kimse;

 • Hamile olmayacak.
 • Yüksek şeker hastası olmayacak. (200 ve üzeri şekerde yapılmaz.)
 • 13 yaşından büyük olacak
 • Yara iyileşme problemi olmayacak.
 • Adetli olmayacak.
 • Lohusa döneminde olmayacak.

Hacamat Faydalı Mı? Hacamat İşe Yarar Mı? Hacamat Rahatlatır Mı?

Hacamat birçok hastalığa şifadır. Fakat hacamatla iyileşmeyecek hastalıklarda vardır. Biz bu rehberde hacamatın nelere şifa olduğunu bütünüyle anlattık. Burada yazanların dışındaki şeylere itimat etmemenizi tavsiye ederiz.

Hacamat İştah Açar Mı? Hacamat Zayıflatır Mı? Hacamatla Zayıflama Mümkün Mü?

Zayıflamak için hacamat noktaları gibi bir çalışma yoktur. Hacamatın iştah açma veya zayıflama konusunda her hangi bir faydası tespit edilememiştir.

Hacamat çizikleri geçer mi? Hacmat Jilet izi Nasıl Geçer? Hacamat Lekesi Nasıl Çıkar?

Hacamat usulen jiletle değil bistüri ile yapılmalıdır. Bistüri jiletten daha incedir ve hacamat izleri bistüri sayesinde 2-3 aya kalmadan tamamen geçer. Jilet ile yapılan hacamatta izler ya geçmez veya çok zor geçer.

Hamilelikte Hacamat – Gebelikte Hacamat

Hamileler Hacamat Yaptırabilir Mi? Hamileyken Hacamat Yapabilir Mi?

”Hamileyken hacamat olur mu?” sorusunun cevabı ne yazık ki hayır. Hamilik esnasında hormonal dengeye çok dikkat etmek gerekmektedir. Hacamatla birlikte bu hormonal dengede değişim görülebilir. Bu hamileler için istemeyeceğimiz bir durumdur. Hamile olan kişinin başkasına hacamat yapması yine tavsiye edilmez.

Lohusalıkta Hacamat – Emziren Anneler Hacamat Yaptırabilir Mİ?

Lohusayken hacamat aynı hamileyken hacamat gibidir. Emzirme dönemlerinde hacamat yine tavsiye edilmez.

Bebeklere Hacamat- Yeni Doğan Bebeğe Hacamat- Çocuklara Hacamat

Son zamanlarda bebeğine hacamat yaptıran , çocuğuna hacamat yaptıran sayısında bir artış meydana geldi. Unutmayın hacamat yaptırmak için yaş sınırı 13 tür. 13 yaşından büyük çocuklara hacamat yapılabilir. Aksi takdirde psikolojik travmalara neden olabilirsiniz.

Hacamatı Kimler Yapabilir?

Bu soru çok önemli bir soru. Benim tavsiyem sağlığınızı düşünüyorsanız, profesyonel bir sağlık elemanına, profesyonel bir hastane de yaptırmanız. Aksi takdirde kaş yaparken göz çıkarabilirsiniz.

Şeker Hastaları Hacamat Yaptırabilir Mi? – Şeker Hastalarına Hacamat Yapılır Mı?

Şeker hastalığı kanın pıhtılaşmasının önüne geçer ki bu hacamat tedavisinde istenmeyen bir durumdur. Ancak şeker seviyesi 200 altında olan hastalara hacamat yapılabilir.

Hacamat Yaptırma Fiyatları-Hacamat Ücreti

Hacamat günümüzde 100-200 tl arasında ki fiyatlara yapılmaktadır.

Hacamat Güzelleştirir Mi? Sivilce için Hacamat- Egzema için Hacamat- Hacamat ve Çıban- Hacamat ve Ürtiker

Hacamatın en faydalı olduğu noktalardan biri de cilt rahatsızlıklarıdır. Egzema – Sivilce gibi rahatsızlıkların tedavisinde hacamat kullanılabilir. Cildi besleyen kan miktarının artmasını sağladığı için cildi güzelleştirir. Yine çıbaların tedavisinde faydalıdır.

Fil Hastalığı İçin Hacamat-Lenf Ödem İçin Hacamat

Fil hastalığı (lenfödem) hastalığının esas tedavisi lenfödem masajıdır. İlerde lenfödem masajıyla ilgili de bir rehber hazırlayacağım.

Varis İçin Hacamat – Varise Hacamat İyi Gelir Mi?

Varis kılcal damar bozukluğudur. Dolaşım problemerinde hacamat çok faydalıdır. Varis olan bölgelere hacamat yaptırmak faydalı olur.

Dil Altı Hacamat

Bazı kişiler dil altı hacamat ile tat duyusunu düzenlediklerini ifade etmişlerdir. Fakat elde kesin çalışmalar yoktur.

Gut Hastalığına Hacamat

Gut hastalığı da dolaşım kaynaklı bir rahatsızlıktır. Hacamat Gut hastalığı için çok faydalıdır.

Gül Hastalığı için Hacamat

Gül hastalığının hacamatla tedavisi hakkında elde kesin bilgiler yoktur.

Hacamat ve Otizm

Otizm ömür boyu geçmeyecek bir rahatsızlıktır. Fakat otizmli bireyler eğitimle çok iyi yerlere gelebilir. Hacamatın otizm tedavisiyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Hacamat ve Epilepsi

Epilepsi rahatsızlığı beynin kaslara geçici hükmedememesinden kaynaklı bir semptomdur. Bir çok hastalığa eşlik edebilir. Epilepsi tedavisinde hacamat kullanılmaz.

Hacamat ve Tansiyon

Tansiyon kanın damarlara yaptığı baskıdır ve vücut dengesi için kontrolü hayatidir. Tansiyonun dengelenmesinde ki en etkili tedavi yollarından bir tanesi de hacamattır. Özellikle yüksek tansiyon için hacamat yaptıranlar hep olumlu sonuçlar almışlardır.

Islak Hacamat Nedir?

Islak hacamat; hacamatı kupa terapisinden ayırmak için kullanılan terimdir. Yani bizim bu rehberde anlattığımız hacamat, ıslak hacamattır.

Ödem için Hacamat

Ödem tedavisi ve ödem kontrolünde hacamat çok etkilidir. Özellikle eklem zedelenmelerinden kaynaklanan diz, el bileği, ayak bileği ödemlerinin giderilmesinde faydalıdır.

Öksürük ve Hacamat

Hacamatın öksürüğe iyi geldiğine dair herhangi bir çalışma yoktur.

Topuk Ağrısına Hacamat – Topuk Dikenine Hacamat

Topuk dikeni sebebiyle ağrıyan topuğunuz için hacamat yaptırmanız pek birşeyi değiştirmez. Topuk Dikeni tedavisi için ESWT Tedavisi almanız gerekmektedir.

Hacamat Esnasında Kusmak-Terlemek-Bayılmak

Hacamat esnasında kişi özellikle ilk kez yaptırıyorsa oldukça gergin olur. Bu yüzden vücut doğal korku mekanizmaları geliştirir. Terleme, Bayılma, Kusma gibi. Ancak hacamat olduktan sonra bunlar hala devam ediyorsa acilen bir tıp merkezine başvurmanız gerekmektedir.

Hacamat ve Sülük

Hacamat ve sülük çoğu zaman benzer tedaviler olurak görülür. Fakat çok farklıdırlar. Hacamatta esas kirli kanı dışarı atmaktır. Sülükte ise sülüğün tükrüğünde bulunan faydalı enzimleri ağrıyan bölgeye enjekte etmektir.

Bu tedavinin yanı sıra son günlerde en etkili tedavi yollarından biri de Manuel Terapidir. Manuel Terapiyi fizyoterapistler yaparlar. Manuel Terapi hakkında detaylı bilgi almak için Manuel Terapi Rehberimizi okuyabilirsiniz.

Hacamat Hakkında Önemli Yazılarımız

Kafaya Hacamat, Başa, Yüze Hacamat, Migren, Unutkanlık için Hacamat

Hacamat İle İlgili Hadisler, Hacamat Sünnet Mi,Caiz Mi?

Hacamat Takvimi, Hacamat Hangi Günlerde Yapılır?

Hacamat Noktaları, Hacamat Haritası, En Faydalı Hacamat Bölgeleri

Hacamatın Yan Etkileri, Hacamatın Zararları, Riskleri

Hacamat Bilimsel Midir? Hacamatın Tarihçesi,Hacamatın Etki Mekanizması

Vertigo Hacamat Tedavisi

Fibromiyalji Hacamat Tedavisi

Migren Hacamat Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir