Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde, Bitkisel, Dua, Doğal Yöntemler

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Yıllardır ilaç kullanıyorum fakat ağrılarıma bir türlü çözüm bulamadım mı diyorsunuz? Veya onlarca kez doktora gittim fakat baş ağrılarım için kesin teşhis konulmadı mı diyorsunuz? Migren veya Sinüzit hastası mısınız? Bu yazıyı okuduktan sonra sizde, size uygun tedavi yöntemini belirleyip, ağrılarınızdan tamamen kurtulabileceksiniz.

Baş ağrıları genellikle nörolojik kaynaklı değildir. Hatta bu oran %99 lara varır. Yani başınız sürekli ağrıyorsa aklınıza ilk beyin tümörleri gelmesin. Tümörler çoğu zaman ağrısız ilerler. Ağrıların sebepleri ise bambaşkadır.

Baş ağrılarının %99 u şu 5 sebep yüzünden ortaya çıkar:

  • Stres: Sınav stresi, iş stresi, evlilik stresi gibi sıkıntılar sizi sarmış haldeyse, başınızın ağrıması sizin son derece sağlıklı olduğunuzu gösterir.
  • Depresyon: Aşk bunalımları içerisindeyseniz veya bir yakınınızı kaybetmişseniz vücut bunu dışarıya baş ağrısı olarak yansıtabilir.
  • Göz Ağrıları: Baş ağrılarının en büyük sebeplerindendir. Özellikle uzun süre telefon, bilgisayar, tablet kullanmak göz ağrılarıyla birlikte baş ağrıları da yapar.
  • Migren: Tam olarak sebepleri bilinmese de özellikle boyun kasları gerginliğine bağlanan migren, en sık karşılaşılan baş ağrıları sebebidir. Migren hakkında daha detaylı bilgi almak için Migren Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Sinüzit: Burnun üst tarafında bulunan boşlukların üst solunum yolu rahatsızlıklarına bağlı olarak enfeksiyonla dolmasıdır. Migrenden sonra en sık karşılaşılan baş ağrısı sebebidir.

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Biz size burada size 7 doğal ve alternatif baş ağrısı tedavisi yöntemi sunacağız.

Hacamat

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?-Hacamat
                                                               Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?-Hacamat

Hacamat baş ağrıları için günümüzde başvurulan en doğal ve yan etkisiz tedavi metodudur. Hacamat tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için Hacamat Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Manuel Terapi

Migren Manuel Terapi
                                                                             Migren Manuel Terapi

Özellikle Migren ağrılarında çok etkili bir tedavi yöntemidir. Manuel Terapi hakkında detaylı bilgi almak için Manuel Terapi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Akupunktur

Akupunktur Migren Tedavisi
                                                             Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?-Akupunktur

Özellikle stres ve depresyonla ortaya çıkan baş ağrılarına akupunktur tedavisi çok iyi gelmektedir. Ayrıca akupunktur tedavisi ile migren ve sinüzit gibi baş ağrılarını da tedavi edebilirsiniz. Migren Tedavisinde Akupunktur yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuru İğne

Migren Kuru İğne Tedavisi
                                                                                                   Kuru İğne Tedavisi

Çoğu zaman akupunkturla karışsa da, aslında kuru iğne tedavisi ve akupunktur tedavisinin alakları yoktur. Migren ağrıları için kuru iğne tedavisinden faydalanabilirsiniz. Migren Kuru İğne Tedavisi yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sülük

Migren Sülük Tedavisi
                                                                                   Sülük Tedavisi

Sülük salgılarında doğal ve yan etkisiz analjezik (ağrı kesici) maddeler bulunur. Bu maddelerin vücuda enjekte edilmesiyle ağrılarda 100% e varan azalmalar olur. Daha detaylı bilgi için Migren Sülük Tedavisi yazımızı okuyabilirsiniz. Sülük tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Sülük Tedavisi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Masaj

Migren Masaj Tedavisi
                                                                                                                 Masaj Tedavisi

Özellikle stresli bir yaşam sürüyorsanız, arada sırada masaj yaptırmak sizi ağrılardan koruyacaktır. Migren Masaj Tedavisi yazımızı okuyarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kinesiyolojik Bantlama

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?-Bantlama
                                                Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?-Bantlama

Bu tedavi de ülkemizde yeni yeni yer bulmaya başlamıştır. Bantlamayı profesyonel olarak sadece fizyoterapistler yapabilirler. Boyun ağrısı kökenli baş ağrılarında oldukça etkilidir.

Günlük sağlık haberlerini takip etmek için İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir